Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Ticari Araçlara Denetim
GÜNCEL
01.10.2021 20:36:44
142
A
Ticari Araçlara Denetim
Vakfıkebir ilçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve Trafik Denetleme Büro Amirliği ekiplerince İlçede dolmuş faaliyetleri gösteren ticari araçlar denetlendi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

İçişleri Bakanlığınca 81 ildeki valiliklere "Ticari Taksi Denetimleri Genelgesi" gönderilmesinin ardından Vakfıkebir İlçe Emniyet Müdürlüğünün koordinesinde ilçe genelinde ticari araçlara yönelik yol uygulaması yapıldı.
         Özellikle büyükşehirlerde son günlerde ticari taksilere dair yaşanan Yolcu seçme, Kısa mesafe kabul etmeme, Taksimetre açmama ve İstikamet seçme" şikâyetlerindeki artışlar nedeniyle İçişleri Bakanlığınca 81 ildeki valiliklere "Ticari Taksi Denetimleri Genelgesi" gönderilmesinin ardından trafik ekipleri tarafından Kemaliye Mahallesi Gülbaharhatun Caddesinde ticari araçlar denetlendi.
        Vakfıkebir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Hakkı Çobanoğlu’nun da katıldığı denetimlerde vatandaşların can ve mal güvenliği ile huzur ve sükûnun sağlanması amacıyla yapılan uygulamaya İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş ve Trafik Denetleme Şube amirliği ekipleri de destek verdi. Ticari araç şoförlerinin taksimetre açıp açmadıkları, emniyet kemeri, fatura kesmeleri ve yolculara karşı davranışları denetlendi. Takside yolcu olarak bulunan kişilere, şoförün yolculuk süresince sigara kullanıp kullanmadığı, trafik ışıklarına riayet edip etmediği ve cep telefonu kullanıp kullanmadığı gibi konularda sorular soruldu.
       Denetimlerle ilgili açıklamalarda bulunan araç şoförleri ve yolcular, güvenli yolcu taşımacılığı noktasında yapılan denetimlerden memnun olduklarını söylediler.

Ticari Araçlara Denetim

Ticari Araçlara Denetim

Ticari Araçlara Denetim

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar