Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
Tonya MYO Öğrencilerini Bekliyor
EĞİTİM
19.08.2021 10:59:32
174
A
Tonya MYO Öğrencilerini Bekliyor
Tonya Meslek Yüksek Okulu, 2021-2022 eğitim yılı için tüm hazırlıklarını tamamlayarak öğrencilerini bekliyor.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Son yıllarda gösterdiği atılımlar, yaptığı akademik ve sosyal faaliyetler ile adından sıkça söz ettiren, açılmasına onay verilen 3 yeni program ile birlikte toplamda 7 programa ulaşan ve son pandemi döneminde yaptığı webinar etkinlikleri ile süreci oldukça verimli geçiren Trabzon Üniversitesi Tonya Meslek Yüksekokulu, üniversite tercihi yapacak öğrencilerin dikkatini çekmeye devam ediyor.

Üniversiteye gidecek öğrenciler için YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından, ikinci adım olan tercih dönemi başladı. 5 Ağustos 2021 Perşembe günü itibari ile başlayan tercih işlemleri, 20 Ağustos 2021 Cuma günü saat 23.59'a kadar sürecek. Tercih işlemlerini gerçekleştirirken ince eleyip sık dokuyan öğrenciler için Trabzon Üniversitesi Tonya Meslek Yüksekokulu, önemli bir tercih noktası olmaktadır.

Tonya MYO Öğrencilerini Bekliyor

Konu ile alakalı gazetemize açıklamalarda bulunan  Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. İlyas Ün; “Uzun ve yorucu geçen üniversite sınavına hazırlık süreci sonunda, öğrencilerimizin geleceklerine yönelik alacakları en önemli kararlardan birisi olan üniversite tercihleri ve bu tercih dönemi oldukça önemlidir. Bu bağlamda Trabzon Üniversitesi Tonya Meslek Yüksekokulu, öğrencilerimiz için önemli bir tercih ve fırsat noktası olacağını ifade etti. 

Yüksekokulumuz sağlık bilimleri tabanlı programların yer aldığı bir okul olduğunu belirten Ün;  YÖK tarafından açılmasına onay verilen programlar ile birlikte toplam 7 programımız bulunmaktadır. Yeni açılan programlarımızın öğrenci alım süreçleri ile alakalı çalışmalarımız devam etmekte olup, şuanda öğrenci alımı yapılan 4 programımız bulunmaktadır. Bu programlar; “İlk ve Acil Yardım Programı”, “Fizyoterapi Programı”, “Yaşlı Bakımı Programı” ve “Evde Hasta Bakımı Programı”dır.  Programlarımızda görev yapan alanında uzman deneyimli akademik kadromuz, yeterli fiziki donanımımız ve tüm bunların yanında, sunduğumuz uygulamalı eğitimlerimiz, mesleki gelişim aktivitelerimiz, akademik, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerimizle birlikte öğrencilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermekteyiz.

Okulun  fizikiyapısıyla alakalı açıklamalarda bulunan Müdür Ün;  okulumuz 5 adet tam donanımlı sınıf, 1 adet bilgisayar laboratuvarı - okuma salonu, 1 adet uygulama laboratuvarı, 1 adet fizyoterapi ve iş ve uğraşı laboratuvarı, 100 kişilik konferans salonu ve kantin/yemekhane mevcuttur. Ayrıca yüksekokulumuzda eğitim amaçlı kullanılmak üzere donanımlı 1 adet simülasyon eğitim aracı bulunmaktadır” dedi.

Öğrencilerin barınma konusuna da değinen Müdür Ün, “Yüksekokulumuzda öğrenim gören kız öğrencilerimiz için Kredi Yurtlar Kurumu'na ait 165 kişilik KYK Kız Öğrenci Yurdu, erkek öğrencilerimiz için de Kredi Yurtlar Kurumu'na ait 58 kişilik KYK Erkek Öğrenci Yurdu mevcuttur ve öğrencilerimizin barınma noktasında hiçbir problemi bulunmamaktadır.” dedi.

Son olarak da üniversite tercihi yapacak olan adaylara seslenen Müdür Ün; “Sevgili öğrenciler, uzun ve yorucu geçen üniversite sınavına hazırlık süreci sonunda, geleceğinizi belirlemeye yönelik en önemli kararı vereceğiniz tercih döneminde Trabzon Üniversitesi Tonya Meslek Yüksekokulu, sizler için önemli bir tercih noktası olacaktır.

Bu vesileyle yeşilin tüm tonlarını barındıran doğal yapısı, temiz havası, serin yaylaları, şenlikleri, sıcak ve misafirperver insanı ile adından sıkça söz ettiren güzel ilçemiz Tonya’ya ülkemizin dört bir tarafından siz değerli öğrencilerimizi bekliyoruz” dedi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar