Vakfıkebirlilerin Boğaz Keyfi | Büyükliman Medya
    Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GURBETTEN
Vakfıkebirlilerin Boğaz Keyfi
GURBETTEN
21.02.2024 21:17:03
118
A
Vakfıkebirlilerin Boğaz Keyfi
Merkezi İstanbul'da bulunan Vakfıkebir Derneği tarafından, Vakfıkebir’in kurtuluşunun 106. Yılı nedeniyle organize edilen kahvaltılı programda çok sayıda iş insanı ve bürokrat boğaz gezisinde bir araya geldi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

İstanbul’da faaliyetlerine devam eden Vakfıkebir Derneği tarafından organize edilen programa 300’ün üzerinde Vakfıkebirli iş insanı ve bürokrat katıldı. Hafta sonu, Üsküdar Belediyesi’ne ait Valide Sultan Gemisi’yle sabah saatlerinde İstanbul Boğazına açılan gemide uzun süredir görüşemeyen hemşeriler birbirleriyle hasret giderdi.

Vakfıkebirlilerin Boğaz Keyfi

Derneğin Genel Sekreteri Şuayip Bayraktar’ın sunuculuğunu gerçekleştirdiği program Ali Derman hocanın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Sonrasında açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanı Betrettin İskender yaptı. Dernek faaliyetleri hakkında da bilgi veren İskender organizasyona katılım sağlayan hemşerilerine teşekkür etti.

Üsküdar Belediyesi’ne ait Valide Sultan Gemisi’nin Üsküdar iskelesinden demir alıp boğaza açılmasıyla birlikte katılımcılara kahvaltı ikramı başladı. Boğaz manzarası eşliğinde kahvaltılarını yapan katılımcılar bol bol hasret giderdi.

Programın devamında Ankara Vakfıkebirliler Derneği Başkanı Yakup Karadeniz ve İstanbul Büyükliman Derneği Başkanı Ertan Bak katılımcılara selamlama konuşması yaptı. Ardından Şırnak eski Valisi ve Mülkiye Baş Müfettişi Osman Bilgin, Vakfıkebir bağımsız belediye başkan adaylarından sonra Sancaktepe Belediyesi Grup Başkanvekili ve İBB Meclis Üyesi hemşehrimiz Haşim İskender birer konuşma yaptılar.

 Konuşmaların ardından programa katılan Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Osman Bilgin, Yakup Karadeniz, Ertan Bak, Ahmet Erenay, İbrahim Bulut, Ali Derman ve Murat İslam’a günün hatırası olarak; bir tarafında dünya markası olan Vakfıkebir Ekmeği diğer tarafında ise derneğin logosunun bulunduğu plaket hediye edildi.

Vakfıkebirlilerin Boğaz Keyfi

Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği programın kapanış kısmında Zeki Yavuzyılmaz hoca dua yaptı. Ardından mikrofonu alan Vakfıkebir Derneği Başkanı Av. Betrettin İskender tüm yönetim ve denetleme kurulu ve üyelerini sahneye çağırarak tek tek tanıttı. Program bu tanıtımın ardından toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar