Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Yaz kış demeden
GÜNCEL
02.01.2021 13:25:41
312
A
Yaz kış demeden
Trabzon’un Vakfıkebir İlçesi’nde yaz kış / kar yağmur demeden denize giren Ahmet Bahadır (59), yılın son gününde de alışkanlığını bozmadı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebir İlçesi’nde yaşayan ve 20 yıldır kar- yağmur, sıcak/soğuk  demeden her gün denize girerek zinde kaldığını söyleyen  Ahmet Bahadır, "Benim yaptığımı yapmak için vücudunuzun gençliğinizden bu yana soğuk suya alışkın olması lazım. Yoksa sağlığınızı kaybedebilirsiniz" diyerek kendisine özenerek kış aylarında denize girmek isteyenleri de uyardı.

Büyükliman Bölgesi’nde denize girilecek uygun yerlerin hepsinde denize girdiğini belirten Bahadır, yaklaşık yarım saat Karadeniz’in buz gibi sularında kalarak vücudunun zinde kaldığını ifade ederek İlk anda soğuk suya girince vücudumda bir ürperti olduğunu, bir dakika içinde vücudunuz soğuğa alışıyor. Soğuk havada denize girmek kan dolaşımını hızlandırıyor ve vücudu dinlendiriyor. Kulaç attığım için kas ağrılarını gideriyor. Vücut alışkanlık kazanınca, yaz kış demeden girebiliyorsunuz. Kışın girdiğim zaman asla grip olmadığını ifade etti.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar