Yeni Projeler Heyecan Yarattı! | Büyükliman Medya
    Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Yeni Projeler Heyecan Yarattı!
GÜNCEL
21.03.2024 00:30:43
95
A
Yeni Projeler Heyecan Yarattı!
Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, yaklaşan yerel seçimler için hazırladığı yeni projeler heyecan yarattı. Balta, “artık 10 yılın meyvelerini toplama zamanı geldi” dedi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Seçim çalışmaları dolayısıyla çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayan Başkan Balta, 10 yıl boyunca yaptıklarını ve yapamadıklarının nedenlerini samimi olarak halka anlatıyor ve karşılığını görüyor. 10 yıllık geçen zamanda ilçenin geleceğini planladığının altını çizen Başkan Balta, ilçemizin alt yapı çalışmalarının tamamlamak için çok büyük emekler verdik,  ancak yaptıklarımızın en önemlisi ve görünmeyen kısmıydı. Gelecek beş yıl için heyecan yaratacak projelerimizle halkımızın yüzünü güldüreceğiz ve buna da kararlıyız.  

Yeni Projeler Heyecan Yarattı!

Açıkladığımız yeni dönem projelerimiz yeni vizyonumuza uygun, hayal ürünü olmayan bugüne kadar yaptığımız çalışmalarımızı tamlayacak projeler olduğuna değinen Başkan Balta, projeler hayal ürünü olmadığının altını çizerek projeler hakkında kapsamlı bilgi verdi.

Mendirek ve çay bahçesi+ İskele Çevresi Projesi:

Yeni Projeler Heyecan Yarattı!

Vatandaşlarımızın özellikle sahil bandında muhteşem bir seyir keyfi yaşayacakları çaylarını keyifli bir şekilde yudumlayacakları liman mevkiinde bulunan mendirekte çalışmalar yürüterek, mendireği çay bahçesine dönüştüreceğiz. Bunu da Ulaştırma Bakanlığımızın izni ile gerçekleştireceğiz. Devamında iskelemiz ve çevresinin, yürüyüş yolu ile de bağlantısının sağlanarak bir yaşam alanına çevrilmesini planlıyoruz.

Yeni Projeler Heyecan Yarattı!

Ekolojik üst geçit projesi tamamlandığında sahile güvenli bir şekilde ulaşım sağlanacak

Sahil parkı ile tarihi iskelenin birbirine bağlantısı sağlanarak yaya ulaşımında süreklilik arz eden, karşıdan karşıya geçişlerde güvenli, ekolojik ve engelsiz bir köprü görevini üstlenecek üst geçit inşa edilmesi planlanmaktadır. Proje tamamlandığında; engelli ve bisikletli kardeşlerimiz sahile güvenli bir şekilde ulaşım sağlayıp aktif şekilde kullanabileceklerdir.

Yeni Projeler Heyecan Yarattı!

Sahil parkı projesi sebebiyle önemli bir projedir

Sahil Parkının da içinde yer aldığı Dolgu İmar Planı, 2019 yılı Temmuz ayında onaylandı.  Sahil Parkı Projesi, Sahil-Kent merkezi ilişkisinin ilk ayağını oluşturması sebebiyle önemli bir projedir. Proje ile her yaştan insana hitap edebilen bir yaşam alanı oluşturacağız.

Proje, Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanmış, 3 kez ihalesi yapılmış!

Yeni Projeler Heyecan Yarattı!

Vakfıkebir pazaryeri; 102 Araçlık Kapalı Otopark, 5 Adet Ticari Dükkan ve üzeri kapanabilen 450 Adet Pazar tezgahından oluşmaktadır. Pazar yeri, Kapalı-Açık otopark, ticari dükkânlar,  çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, büfeler, kafeterya ve açık spor alanları yapacağız. Proje, Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanmış, 3 kez ihalesi yapılmış ancak ekonomik şartlardan dolayı ihaleye katılım olmamıştır.

Kreş ve gündüz bakımevi projesi:

Yeni Projeler Heyecan Yarattı!

Kemaliye Mahallesinde mevcut dolgu alanında hayat geçirilmesi planlanan projemiz ile 2-6 yaş aralığındaki çocuklarımız yaz-kış hem güvenli bir ortamda eğitim alacak hem de yaşıtlarıyla eğlenme ve sosyalleşme imkânı yakalayacak.

Kadın etkinlik merkezi:

Kemaliye Mahallesinde mevcut dolgu alanında Kadınlarımızın sosyal yaşamdaki konumlarını güçlendirmek, hak, fırsat ve imkânlardan eşit biçimde yararlanmalarını sağlamak amacıyla kadınlarımıza özel bir yaşam alanı oluşturacağız.

Yeni Projeler Heyecan Yarattı!

A Tipi Konaklamalı Orman Parkı Alanı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ihale çalışmaları devam eden Karadağ Yaylası Taşlıyatak Göleti çevresinde yaklaşık 100.000 m² yüz ölçüme sahip alan  ‘A Tipi Konaklamalı Orman Parkı Alanı’ olarak ilan edildi.

Vakfıkebir sanal pazaryeri projesi:

Yeni Projeler Heyecan Yarattı!

Vakfıkebir’de yerleşik olan tüm esnaflarımız bu platforma üye olarak satışlarını buradan gerçekleştirebilecek. İlave olarak yaz ve kış dönemleri olmak üzere yılda iki kez Vakfıkebir Alışveriş Günleri etkinliği düzenlenecek.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar