Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. SİYASET
15 Mayıs sabahı ülkemiz aydınlık bir döneme uyanacak!
SİYASET
22.03.2023 18:51:39
119
A
15 Mayıs sabahı ülkemiz aydınlık bir döneme uyanacak!
Mayıs ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakını oluşturan 6 siyasi partinin Vakfıkebir İlçe Başkanları Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti’nde ortak basın açıklaması yaptılar.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Millet İttifakını oluşturan 6 siyasi partinin Vakfıkebir İlçe Başkanları CHP İlçe Başkanı Mehmet Keskin, İYİ Parti İlçe Başkanı Alpaslan Beşli, Saadet Partisi İlçe Başkanı Birol Yavuz, Demokrat Parti İlçe Başkanı Muharrem Somoğlu, Deva Partisi İlçe Başkanı Oğuzhan Haliloğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Hikmet Aksoy Lokali’nde basın açıklaması yaptılar.

15 Mayıs sabahı ülkemiz aydınlık bir döneme uyanacak!

Basın açıklamasını okuyan CHP İlçe Başkanı Mehmet Keskin, Millet ittifakının ilçe başkanları olarak siz değerli basın emekçilerimizi ve katılımcıları, bütün halkımızı saygı ile selamlıyoruz. Deva Partisi ilçe başkanımız Av. Sayın Oğuzhan Haliloğlu önemli bir duruşma nedeniyle aramızda bulunamadı. Selam ve saygılarını iletiyor.

Öncelikle yaşadığımız büyük depremde ve arkasından sel felaketinde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yakınlarına ve ülkemize başsağlığı diliyoruz.

Ülkemiz, Cumhuriyet tarihinin en derin yönetim ve ekonomik krizlerinden birini yaşamaktadır diyen Keskin, toplumsal, siyasal ve ekonomik sorunlar her geçen gün artmaktadır. Bu krizin en temel sebebi“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” ile keyfi ve kural tanımaz yönetim anlayışıdır.

Mevcut sistem Devlet için bir beka sorununa dönüşmüştür.

Milletimizi en geniş yelpazede temsil eden altı siyasi parti olarak bizler, birlik içinde bu krizi aşmak, derin sorunlarımızı demokratik hukuk devleti ilkeleri doğrultusunda, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçerek, demokrasitemelinde çözmek hedefiyle bir araya geldik.

Temel hedefimiz ülkemizi; adaletin, liyakatin sağlandığı, soygunun, yolsuzluğun olmadığı, herkesin insan onuruna yaraşır bir yaşam sürdürebildiği, kadınların, çocukların, gençlerin ve tüm vatandaşların geleceğe umutla baktığı, toplumsal barış ve huzurun tesis edildiği mutlu bir ülke haline getirmektir.

Bu inanç ve kararlılıkla hazırladığımız;

“GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM MUTABAKAT METNİ”ni,

TEMEL İLKELER VE HEDEFLER” mutabakatını,  “GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ÖNERİSİ”ni, “KURUMSAL REFORMLAR RAPORU”nu ve “SEÇİM GÜVENLİĞİ RAPORU”nu ve ülkemizin önemli temel politika alanlarında milletimizin menfaatleri doğrultusunda belirlediğimiz cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı hedef, politika ve projelerini içeren

ORTAK POLİTİKALAR MUTABAKAT METNİ”mizi milletimize karşı ortak taahhüdümüz olarak kamuoyu ile paylaştık.

 Altı siyasi parti olarak da Ortak Cumhurbaşkanı Adayı’mız olarak CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu belirledik.

Seçim Beyannamesinin ve seçimlerden sonra uygulanacak Hükümet Programının ana omurgasını oluşturduk.

Bizler Millet İttifakı olarak Vakfıkebir’de büyük bir birlik ve dayanışma içerisinde çok çalışacağız.

İnanıyoruz ki; 14 Mayıs’ta Türkiye Cumhuriyetinin 13. Cumhurbaşkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olacak.

15 Mayıs sabahı da ülkemizde aydınlık bir döneme uyanacağız.

Yolsuzluklar bitecek, şeffaflığa ve denetime dayalı bir dönem başlayacak dedi.

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar