Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Yılın ilk toplantısını yaptılar
GÜNCEL
07.01.2021 12:44:36
103
A
Yılın ilk toplantısını yaptılar
Vakfıkebir Belediye Meclis toplantısının ilki olan Ocak ayı oturumu Başkan Muhammet Balta başkanlığında yapıldı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Belediye Başkanı Muhammet Balta ve meclis üyeleri ile ilgili birim amirlerinin katıldığı toplantı Belediye meclis salonunda yapıldı.

Açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi. Gündemde olan plan ve bütçe komisyonundan gelen, 2021 yılı gelir/gider tarifesi, 2021 yılı meclis tatil ayı, denetim komisyonunun oluşturulması, Avam- kentsel tasarım projesi ve sözleşmeli personel konuları görüşülerek karara bağlandı.

Yapılan oylama sonucu denetleme komisyonuna Erol Bahadır, Ali Bayram Tanrıverdi, Enver İskenderoğlu, Okan Bilgin, Ahmet Baştan seçildiler. Komisyon 45 gün içerisinde çalışmalarını tamamlayacak.

Ayrıca Meclis üyelerini çeşitli konularda bilgilendiren Başkan Balta, 2021 yılı çalışmalarımız hakkında hayırlı olmasını Canab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Malum 2020 yılı içerisinde malum bir Pandemi süreci yaşadık. Mücadele noktasında çiddi sıkıntılarımız oldu. Yazın biraz rahatlamıştık fakat sonbahar ile tekrar bölgemizde yoğunlaşmasıyla birlikte sıkıntılı günler geçirdik. Sevdiklerimizi, yakınlarımızı, dostlarımızı kaybettik. Yakın arkadaşlarımız hastalığı ağır bir şekilde geçirdi.  Tedbirler sayesinde vatandaşlarında uyum sağlamasıyla son günlerdeki Vakfıkebir’deki ellilerde ola vakaların onun altına düşmesinden dolayı mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Tedbirlerin ne kadar etkili olduğunu ve vatandaşlarında tedbirlere ne kadar uyduğunu gösteriyor. Mesafe, maske ve hijyene uyarsa bu salgını Sayın Bakanımızın da dediği gibi kısa zamanda yenebileceğimize ben canı gönülden inanıyorum. Aşı çalışmaları başladı ben şahsen 3. Faz çalışmalarına gönüllü oldum ve ikinci toz aşıyı da yaptırdım. Buna bizim de bir katkımız olsun isterken aynı zamanda da vatandaşlarımıza teşvik olasını için bu çalışmanın içerisinde olmak istediklerini belirtti. 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar