Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. NABIZ
Büyükliman^ın Nabzı
NABIZ
13.01.2016 10:36:44
3490
A
Büyükliman^ın Nabzı
Büyükliman'da Nabız bu haftaya nasıl yansıdı!.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

10 Ocak Gazeteciler Günü...

10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı O.Fevzi Gümrükçüoğlu, çalışan basın emekçileri için Zorlu Grand Otel’de sabah kahvaltısı verdi. Nazik daveti ile bizleri onurlandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın O.Fevzi Gümrükçüoğlu’na teşekkür ediyoruz.

   Geleneksel hale gelen ve bu yıl 7.si düzenlenen kahvaltıya geçen yıla nazaran katılımın fazla olmaması gözümüzden kaçmadı. Belli ki Trabzon il merkezinde görev yapan gazeteciler böyle organizasyonlara itibar etmemeye başladılar. Eğer kendi gününde yapılacak olan etkinliğe davetli olmasına rağmen gelmiyorsa sorun kendilerinde demektir. Her ne kadar da olsa il merkezinde görev yapan arkadaşlarımız biz ilçelerde görev yapan gazetecileri gazeteci olarak görmeseler de bu davette ilçelerde görev yapan arkadaşlarımızı gösterdikleri duyarlılıktan dolayı tebrik ediyoruz. 

      Salona giren Başkan Gümrükçüoğlu’nun basın emekçilerine tek tek hoş geldiniz diyerek sohbet etmesi, hazırlattığı hediyeleri bizzat kendisinin vermesi ve herkesle mümkün olduğunca hatıra fotoğrafı çektirmesi gönülleri fethetti.

***

BGC Sınıfta mı? Kaldı !!!

10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun gazetecilere verdiği kahvaltıya Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti olarak katılımımız da yeterince değildi.
    Geçen yıl ki davete neredeyle firesiz katılan cemiyet üyelerinin her nedense bu yıl itibar etmedikleri gözden kaçmadı. Ne diyelim? İğneyi başkasına, çuval tuzu kendimize batıralım ama acıtmadan.

***
Gelenek Bu Yıl Da Bozulmadı

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta geleneği bozmadı. İlkini geçen yıl veren ve bu yıl “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle Büyükliman Bölgesi’nde görev yapan gazetecilere Yakamoz Tesisleri’nde akşam yemeği verdi.
     Yemeğe Başkan Balta, BCG Başkanı Oktay Gül ve Yoroz Burnu ile Görele arasında bölgede görev yapan basın emekçileri katıldı. Başkan Balta davete katılan tün gazetecilerle tek tek ilgilenerek katılımlarından dolayı teşekkür etti. Cemiyet Başkanı Gül; gazeteci arkadaşlarım adına nazik davete teşekkür etti.
     Biraz fikir cimlastiği yaptıktan sonra her nedense sadece Vakfıkebir Belediye Başkanının bu günü unutmaması dikkatlerden kaçmadı. Ama soru işaretleri de akıllarda bırakmadı desek yalan olur.
     Davette merak edilen soru; Büyükliman Bölgesi’nde sadece Vakfıkebir Belediye Başkanı mı Var? Sorunun cevabını Büyükliman’ın Nabzı ekibi olarak bizler bilemedik, acaba bilen var mı?

***
Başkanın Jesti!

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü nedeniyle basın mensuplarına verdiği yemekte yaptığı jest Tosun Paşa’yı ve meslektaşlarını mutlu etti.
    Mercan FM Yayın koordinatörü Ertuğrul Yayla, namı değer Tosun Paşa’nın 10 Ocak doğum günü olması nedeniyle sürpriz doğum günü pastası kesmesi basın çalışanları arasında memnuniyet yarattı.
     Beklemediği sürpriz karşısında şaşıran Tosun Paşa pastayı beraber keserek önce Başkan Balta’ya kendi elleriyle yedirdikten sonra tek tek meslektaşlarına yedirdi. E biz de Büyükliman’ın Nabzı ekibi olarak ne diyelim iyi ki doğdun Paşam…

GAZETECİLERİN BULUŞMASINA SEÇİM DAMGASI!

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu il genelinde görev yapan basını mensuplarına Zorlu-Grant Otelde sabah kahvaltısı verdi. Kahvaltıya TGC seçimleri damgasını vurdu.
      Orhan Başkan nezaketi elden bırakmayarak gazetecileri karşılayarak tek-tek ilgilenmeyi de ihmal etmedi. Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’de basını yalnız bırakmayarak kahvaltıda kısa süreliğinde olsa yerini aldı.
      İlçelerden gelen basın çalışanları ise buluşmaya ayrı bir renk kattı. Büyükliman bölgesinden Of’a kadar ilçelerde birçok basın emekçisi ne kadar zor şartlarda görev yaptığı da bir gerçek. Dünkü organizasyonda Trabzon Büyükşehir Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Yoloğlu ve belediye basın ekibi üzerlerine düşeni yaparak görevlerini eksiz olarak yerine getirdi. TGC Başkanı Turgut Özdemir’de Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na destek ve katkılarından dolayı teşekkür etti.
      Bu arada Nisan ayında gerçekleşecek Trabzon Gazeteciler Cemiyeti(TGC) seçimlerinde başkan adayı olarak kulislerde adları geçen Tahir Orhan, Nevzat Yılmaz, Zafer Sel ve Yusuf Turgut’ta sabah
kahvaltısında basın çalışanlarını yakın markaja alarak sohbet etme fırsatı buldu. TGC Başkan adaylarının kulis faaliyetleri dünkü sabah kahvaltısına damgasını vurdu.

Kaynak Haber 61    
 ********  

Alınanlar Olacaktır Mutlaka!

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta’nın yörede görev yapan basın mensupları ( ki bunlara internet medyası da dâhil) birçok basın emekçisi ile yemekte bir araya gelmesi birçok basın mensubunun hoşuna gitse de birilerinin hoşuna geçmeyeceği de bir gerçek.

   Öncelikle şunu ifade etmek gerekir; kişi ne yaparsa kendine yapar. Birilerini birilerinin yalakalığı ile suçlayanlar (bu suçlamaları hak etmedikleri halde) gün geldi mi ki ot gibi açıkta kalırlar. Öncelikle herkes rüştünü ispatlayacak; ben bu işi ve görevi layıkıyla yerine getiriyorum diye. Önce ben bu işi yapıyorum diye kendisi inanacak ve daha sonra da davet bekleyecek. Basın mensupluğu birilerine çamur atarak milletin gözünde güvenilirlilik kazandırmıyor. Bilmem anlatabildik mi?

Yorum Yazın

Güvenlik Kodu : 4257

Ömer Faruk BULUT
05.03.2020
1. Haber yorum
Ömer Faruk BULUT
05.03.2020
1. Haber yorum
Ömer Faruk BULUT
05.03.2020
1. Haber yorum
Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar