Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. NABIZ
BÜYÜKLİMAN’IN NABZI
NABIZ
25.04.2016 13:58:15
3593
A
BÜYÜKLİMAN’IN NABZI
Bu gün Büyükliman'ın Nabzınz takılanlardan bir kesit.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Kurukız Neyi Kabullenemedi

23 Nisan gecesi A Spor ekranlarından Burhan Felek Spor salonundan canlı yayınlanan spor gecesinde WKU Dünya Şampiyonası’nda Belçika’lı rakibine ringi dar eden Sabriye Şengül dünya şampiyonu oldu. Büyükliman’ın sevinci kursağında kaldı.

    Müsabakayı anlatan spiker Orhan Ayhan,  Şengül’ün kendisine verdiği röportajda Vakfıkebirli olduğunu beyan ettiğini belirtti. Hemen ardından spiker Ayhan bir düzeltme yaparak Şengül’ün Vakfıkebirli değil şalpazarlı olduğunu söyleyerek bu durumun Şalpazarı Belediye Başkanı refik Kurukız tarafından düzeltmesini istemiş böylece Şengül’ün Vakfıkebirli değil de şalpazarlı olduğu düzeltilmiş oldu.
      Bize gelen tepkiler üzerine bu nabzı yazmak durumundayız. Vakfıkebirli, Çarşıbaşılı, Tonyalı ve Beşikdüzülü vatandaşlar bu tepkinin haksız yere olduğunu ve Büyükliman Bölgesi olarak bu gurur gecesi kursağımızda kaldı diyerek Başkan Kurukız’ın bu durumu neden kabullenemediğine anlam veremediklerini belirttiler. Neden Çarşıbaşılı, Tonyalı, Beşikdüzülü ve Vakfıkebirlinin başarısı Büyükliman Bölgesinin oluyor da Şalpazarlının başarısı neden sadece ve sadece Şalpazarlıya ait oluyor. Başkanın mikro milliyetçilik yapmasını bizlerde ayıpsadık.

Sağlam Ak Parti’de

Vakfıkebir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılışı için çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun gelmesiyle bölgede hareketli günler yaşandı.

Bakan Soylu’nun Vakfıkebir Belediyesini ziyaretinde 2014 yerel seçimlerinde MHP’den meclis üyesi seçilen Davut Sağlam partisinden istifa ederek AK Parti saflarına katıldı. Belediyede rozeti Bakan Soylu tarafından takılan Sağlam’ın halinden pek memnun olduğu gözlerden kaçmadı.

 Başkanın Hediyeleri Mutlu Etti

Geçtiğimiz Cuma günü bir dizi açılışlar için ilçemize gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu' ya Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta'dan,  Gümüş Kaplama Kuran-ı Kerim ve Vakfıkebir Plaketi olan  “VAKFIKEBİR EKMEĞİ”ni öperek anlına koyması takdirle karşılandı.
        Törende ayrıca Trabzon Valimiz Abdil Celil Öz, Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti İl Başkanımız Sayın Haydar Revi'ye İsimleri yazılı '' VAKFIKEBİR EKMEĞİ '' hediye ederek ekmeğimizin kursallığını hatırlattı.

 

Yorum Yazın

Güvenlik Kodu : 3275

Ömer Faruk BULUT
05.03.2020
1. Haber yorum
Ömer Faruk BULUT
05.03.2020
1. Haber yorum
Ömer Faruk BULUT
05.03.2020
1. Haber yorum
Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar